تبلیغات
ماجرای دوقـــ♡ـلوهای افسانه ای - برای جلوگیری از دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟
برای جلوگیری از دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟

این بازی ها و دعواها طبیعی است و رفته رفته تغییر می کند و این مشکل حل می شود. در حال حاضر این مادر باید صبرش را بیشتر بکند و حضورش در برخورد با بچه ها بیشتر باشد و زمان بیشتری را برای کنترل فرزندانش بگذارد.

از بچه ها در هنگام بازی غافل نشود و حواسش باشد که چه بازی هایی می کنند و با چه چیزهایی بازی می کنند و این بازی ها چه وقت تبدیل به دعوا می شوند و چه وقت به معنی خشونت هستند. این قرار گرفتن در جریان بازی بچه ها و حضور داشتن در کنارشان باعث می شود مادر از درگیری و اختلاف بین آنها جلوگیری کند و نگذارد بین آنها دعوا به وجود بیاید و انتقام گیری صورت گیرد. مادر نباید فرزندان را دعوا کرده و یا برخورد تندی انجام بدهد و یا به آن یکی بگوید که تو هم خواهر یا برادرت را بزن یا تو چرا اجازه می دهی تو را بزند و از خودت دفاع کن. یا به آن یکی بگوید تو چرا برادرت گاز می گیری؟ هیچ کدام از این حرف ها و برخوردها جواب نمی دهد.

بهترین راه این است که مادر کنترل و نظارتش را روی بچه ها بیشتر بکند و نگذارد اصلا این اتفاق بیفتد. راه دیگر این است که به دو طرف آموزش بدهد که چگونه با هم بازی بکنند تا این بازی به دعوا ختم نشود. مادر باید به فرزندانش آموزش بدهد که زمانی که با هم در بازی به اختلاف رسیدند می توانند به جای گاز گرفتن روش های دیگری انتخاب کنند. به عنوان مثال به جای عصبانی شدن و گاز گرفتن و پرخاش کردن کودک می تواند از اتاق بیرون بیاید یا دیگر به بازی کردن با خواهر یا برادرش ادامه ندهد. و یا به کودش بگوید وقتی عروسکت را از دستت چنگ می زند به جای گاز گرفتن و خالی کردن حرصت می توانی تلاش کنی عروسکت را از او پس بگیری. مادر با این آموزش ها می تواند از دعوا و خشونت های کلامی و بدنی میان فرزندان جلوگیری کند.

نظر فراموش نشود


موضوعات: متفرقه ،
[ چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 ] [ 06:12 ب.ظ ] [ خاله های دوقلو ] [ سوال ها () ]
آخرین اخبار دوقلوها